Bridgestone, Fransa’nın lider araba servisi ve lastik perakende satış ağı Speedy’yi satın alıyorGlobal lastik devi Bridgestone, Avrupa, Ortadoğu, Afrika (EMEA) operasyonlarının Fransa’nın lider araba servisi ve lastik perakende satış ağı olarak hizmet veren Speedy’nin %100 hisselerini satın almayı planladığını açıkladı. Satın alma sürecinin devam ettiğini açıklayan şirket, bu birleşmeyle birlikte lastik alanındaki uluslararası deneyimini Fransa’daki sürücülere çok daha yakın bir hizmetle sunacak.

1468393532_Brisa_Logo

Bridgestone, Avrupa, Ortadoğu, Afrika(EMEA) operasyonu bünyesinde, Fransa’nın lider araba servisi ve lastik satış ağı Speedy’yi satın alma sürecine girdi. Bridgestone, şirketin %100 hisselerini satın alarak, Fransa başta olmak üzere Speedy’nin aktif olduğu tüm ülkelerde sürücülere ulaşacak. Bu anlaşma ile, Bridgestone büyüme stratejisine paralel olarak, yalnızca Fransa’da 800’den fazla perakende satış noktasına ulaşmış olacak.

1468393533_Speedy_France_Logo

Bu birleşmeyi Bridgestone’un büyüme stratejisi için çok kritik bir adım olarak değerlendiren Bridgestone, Avrupa, Ortadoğu, Afrika(EMEA) operasyonu CEO’su Eduardo Minardi; “Speedy’yi, premium müşteri portfolyosu, geniş coğrafi yayılımı ve hizmet kalitesi ile güçlü bir stratejik iş ortağı olarak görüyoruz. Bununla beraber, Speedy, güçlü bir marka bilinirliği ve yenilikçi bir yaklaşıma sahip. Speedy’nin yıllar içerisinde müşteri alışkanlıkları ve beklentilerine dair deneyimleri de Bridgestone’un öncü çalışmalarına katkı sağlayacaktır” dedi.

 

Speedy’nin CEO’su Jacques Le Foll ise birleşmeyi şöyle değerlendirdi: “Dünyanın 1 numaralı lastik üreticisi ile güç birliği sağlamak, Speedy, mağazaları ve müşterileri için önemli bir gelişme. Bu sayede Speedy, prensipleri, kalitesi, hizmet anlayışı ve yenilikçi ruhunun devamlılığını sağlayarak, gelişimini güçlü adımlarla sürdürecek. Sonuç olarak, bu anlaşma her iki tarafa da değer sağlıyor. Speedy’nin bundan sonra da başarılı gelişimini sürdürmek için heyecanla birlikte çalışacağız”.

 

Bridgestone Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin Speedy firması ile yapmış olduğu bu işbirliğini değerlendiren Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay şunları dedi; “Türkiye’de Speedy firmasını temsil eden Authority Group ile 2014 yılında gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile, Brisa ürünleri Speedy mağazalarında araç sahipleri ile buluşuyor. Bu iş birliği ile uzmanlık alanlarımızdaki tecrübemizi Speedy noktalarına taşıyor, müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimize erişimini artırmış oluyoruz. Teşkilatlanmayı işimizin temeli olarak alıyor, iş ortaklarımızla beraber güçlenerek büyüyoruz. Benzer bir modelin, Brisa’nın ortaklarından Bridgestone’un bünyesinde Avrupa’da uygulanıyor olması, bizlere doğru yolda olduğumuzu ve lastik işinin geleceğinin hizmet ve perakendecilik sektöründe olduğunu teyit etti.”

 

Speedy’nin en önemli hizmetlerinden biri lastik satışı ve bu segmentte Bridgestone’un dünya çapındaki deneyimi şirketin hizmetlerini ileriye taşıyacak.