BP Türkiye, 2016 Rio Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda Millilerimizin yanında!2012 yılından bu yana Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’nin sponsoru olan BP Türkiye, 2016 Rio Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda“Ay Yıldızın Çocukları”kampanyası ile Millileri desteklemeye devam ediyor.

 1470411106_bp.tekvando.v9 1470411107_bp.gures.v9

Türkiye bu yıl 5-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında düzenlenen Rio Olimpiyatları’na 21 branşta 103 sporcu ile, 7-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan Paralimpik Oyunları’na ise 10 branşta 62 sporcu ile katılıyor. BP, Türkiye’deki faaliyetlerinin 100. yılını kutladığı 2012 yılında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Milli Paralimpik Komitesi ile 5’er yıllık sponsorluk anlaşması imzalamış ve sponsorluk çerçevesinde 2016 sonuna kadar Türkiye Milli Olimpiyat Takımı’na ve Milli Paralimpik Takımı’na enerji sponsoru olmuştu. BP Türkiye’nin desteğinin bu ay Rio’da başlayacak oyunlarda da süreceğini belirten BP Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Murat LeCompte şunları söyledi: “BP Türkiye olarak bu sponsorluklarımızla Türkiye’nin spor alanındaki başarılarına, gençlerin spor yapmaya teşvik edilmesine ve olimpiyatlardaki başarılara katkıda bulunmayı hedefledik. BP Türkiye ailesi olarak tüm çalışanlarımızla, bayilerimizle ve iş ortaklarımızla çok gururlandığımız bu destek, inanıyoruz ki tüm müşterilerimizi de çok heyecanlandırıyor. Tüm sporcularımızı bu olimpiyatta da yürekten destekliyor ve başarılar diliyoruz.“

 1470411107_bp.kosu.v9

BP, 2012 Londra Olimpiyatları sırasında Türk Milli atletlerine olan desteğini kamuoyu ile paylaşmak amacıyla, “Ayyıldızın Çocukları” kampanyasını başlatmıştı. BP Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Le Compte “BP küresel anlamda geçtiğimiz günlerde bundan böyle Olimpiyatların ardından düzenlenen Paralimpik Oyunları’na da sponsor olma kararı aldı. Biz Türkiye’de bu konunun önemine 5 yıl önce inanmış ve “Ayyıldız’ın Çocukları” kampanyamızı da daha çok Paralimpik Oyunları’na katılan milli atletlerimizle kurgulamıştık. BP Türkiye olarak sporun, özellikle de engelli gençler arasında sporun yaygınlaşmasının ve toplumda Paralimpik bilincinin artmasının toplumlara katkı sağladığına, bunun bir toplum için son derece önemli olduğuna inanıyoruz” dedi.