BOM Akademi kupası final yarışı29 Ekim tarihinde gerçekleşen iki yarış, coşkulu Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ile beraber renkli görüntülere sahne oldu.

Borusan Otomotiv Motorsport tarafından organize edilen BOM Akademi Kupası, 

29 Ekim 2017 tarihinde İzmir Yarış Pisti’nde gerçekleştirilen 4. ayak yarışları ile sona erdi.

İlk üç ayak ve altı yarış sonrasında Yaman Yılmaz-Ahmet Armağan ikilisi şampiyonada lider durumdaydı.

Yarış günü, start öncesinde okunan İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı.

Sıralama turlarında tecrübeli sporcu Haluk Ege’nin hemen arkasından ikinci sırada yeralan Güney Altuner ilk yarışın kazananı oldu. Keyifli çekilmelere sahne olan yarışta ikinciliği Batur Kızıltepe, üçüncülüğü ise Muratcan Eğilmez aldı.

ba41

Günün ikinci, sezonun sekizinci ve son yarışı, sporcuların Türk bayraklarını dalgalandırarak attıkları seremonik tur ile başladı. Aldıkları iyi start ile ilk iki pozisyonu ele geçiren Haluk Ege ve Barkın Bayhan, durumlarını yarış boyunca korudular. Hemen arkalarında, Güney Altuner, Yaman Yılmaz ve Muratcan Eğilmez arasında gerçekleşen  üçüncülük mücadelesi ise seyredilmeye değerdi!  Bu mücadelenin kazananı Güney Altuner olarak üçüncülüğe hak kazandı.

Tecrübeli sporcular arasındaki tatlı çekişmenin sonunda 50+ kategorisinde ise  kazananlar, ilk yarışta Bülent Solmaz, ikincisinde Aytuğ Sakallıoğlu oldu.

Yarış bitiminde, 29 Ekim sebebi ile İzmir Yarış Pisti’nde misafir edilen, özel eğitim alan öğrenciler, BOM Akademi Kupası araçlarına binerek pilotları ile beraber fotograf çektirdiler. Ödül töreninde pilotlarımıza kendi yaptıkları resimleri hediye ederlerken keyifli anlar yaşandı.

Hafta sonunun galibi olan Güney Altuner, aynı zamanda genel klasmanda da birinciliğe yükselerek, Caterham yarış otomobillerinin kullanıldığı 2017 BOM Akademi Kupası’nın şampiyonu oldu. İkincilik Yaman Yılmaz-Ahmet Armağan ekibinin, üçüncülük ise Muratcan Eğilmez’in oldu.