Aventador Miura Homage’ın V12 6.5 litrelik motoru 8.250 d/d’de700 HP güçAutomobiliLamborghini, tüm V12 Lamborghini süper spor otomobillerinin lideri olan Miura’ya 50. Yıldönümünde bir armağan olarak üretilen ve günümüzdeki Aventadorcoupe modelinin özel bir sürümü olan AventadorMiuraHomage’ı sunuyor. Sadece 50 adet üretilecek olan ve dünyanın seçkin pazarlarında satışa sunulan bu otomobillerin büyük bölümü şimdiden satıldı.

Yeni Aventador Miura Homage Special Edition-2

Lamborghini’nin Ad Personam bölümünde yaratılan AventadorMiuraHomage, orijinal Miura modellerinin renk ve özelliklerini yansıtıyor. Gövdenin tek renkli üst kısmı, kontrast bir renge sahip olan alt kısım ve kapı eşikleri ile tamamlanıyor. Orijinal Miura çok çeşitli renk ve süslemelerle üretiliyordu. RossoArancioMiura (düz renk); Verde Scandal (düz); ve BluTahiti (metalik) gibi en simgesel düz ve metalik renk türlerinden altısı AventadorMiuraHomage için seçildi.

 

Aventador’un dış kısmının Miura’ya saygı gösterisi mat gümüş veya altın rengi 20”/21” Dione jantlarla devam ediyor. Yanda metalik bir Miura rozeti ve arkadaki siyah Lamborghini logosunun yanı sıra otomobilin içine yerleştirilmiş sınırlı sürüm plaka, Aventador Miura’nın belirgin özelliklerini oluşturuyor.

Yeni Aventador Miura Homage Special Edition-3

İç kısımda iki renk seçeneği sunulurken, ful NeroAde veya TerraEmilia deri, ton üzerine ton dikiş ve karbon fiber paketi standart olarak veriliyor. Koltukların üst kısmına otomobilin özel renklerini yansıtan altın veya gümüş renginde Miura 50. Yıl logosu dikiliyor ve deri gösterge tablosuna “Lamborghini” yazısı işleniyor.

 

Aventador  Miura Homage’ın V12 6.5 litrelik motoru 8.250 d/d’de700 HP güç ve 5.500 d/d’de 690 Nm maksimum tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanmasını sadece 2.9 saniyede tamamlayan Aventador Miura Homage’ın maksimum hızı 350 km/s.