Ardeşen Büyük Buluşmaya Hazır


2017 Türkiye Offroad Şampiyonası heyecanı 20-21 Mayıs tarihlerinde Rize Ardeşen’e taşınıyor… Ardeşen Offroad Kulübü (ARDOFF) tarafından Çaykur katkılarıyla düzenlenen organizasyonun sporcu ve izleyici açısından yoğun ilgi görmesi bekleniyor.


Ardeşen ilçesi Fırtına Deresi mevkiinde belirlenen mukavemet ve engel etapları ekiplere zorlu anlar yaşatacak. Yarışın ilk günü 20 Mayıs Cumartesi günü saat 12:00’de başlayıp 18.00’de sona ererken, ikinci gün 21 Mayıs Pazar günü saat 10:00 ile 15:00 saatleri arasında koşulacak.

Ekipler İlk gün 8.30 km. uzunluğundaki Şehit Emrah Aytemiz adıyla geçilecek olan mukavemet etabı, ikinci gün ise 6.30 km.Şehit Caner Kesimal adıyla geçilecek olan engel etabında zamana karşı hatasız ve hızlı bir sürüş için ter dökecekler.

Ardeşen yarışı öncesi Türkiye Offroad Şampiyonası’nda Mustafa Akın-Emre Köksalan ekibi 20 puanla lider durumda yer alırken, onları 17 puanla Engin Başkurt-Şükrü Mindiloğlu ikinci ve 15 puanla Kenan Özsoy-Hüseyin Uyar da üçüncü olarak takip ediyor.