Mugello’daki ilk dünya yarışına hazır CUPRA Leon

Geçen Şubat’taki sunumunun ardından, CUPRA Leon Competición bu hafta sonu piste çıkmaya hazırlanıyor. CUPRA’nın yeni tur yarış pisti, dünya çapındaki ilk çıkışını, 17-19 Temmuz’da Mugello pistinde başlayacak olan 2020 TCR İtalya Şampiyonası’nda yapacak…

CUPRA Racing direktörü Jaime Puig, “Pistlere geri dönmekten ve CUPRA Leon Competición’un çıkışıyla bunu yapmaktan çok memnunuz. En yeni modele sahibiz ve selefinin zaferlerini tekrarlayabilecek bir araba geliştirdiğimize inanıyorum. dedi. 

CUPRA Racing ekibinin Scuderia del Girasole pilotları Salvatore Tavano ve Simone Pellegrinelli, CUPRA Leon Competición’un pistteki yarış çıkışından sorumlu olacaklar. İtalyan ekibi son iki sezonun en iyi sürücüsü ve takım şampiyonluğunu kazandı.

6800 RPM’de 340 HP ve altı vitesli sıralı şanzımana eşleştirilmiş 410 Nm tork üreten 2.0 litrelik turboşarjlı bir motorla donatılmış. CUPRA’nın yepyeni rekabet modeli 4,5 saniyede 0 ila 100 km / s hızlanma ve 260 km / s maksimum hıza ulaşıyor.

CUPRA HP’nin Multi Jet Fusion 3D baskı teknolojisine yön vererek direksiyon anahtarları modülü, hava girişleri ve soğutma delikleri gibi ağırlık dağılımını iyileştiren daha hafif bileşenler üretti.

CUPRA Leon Competición, motor sporları dünyasında yeni standartlar belirledi.

Martorell, Özgür Sunay