Carlos Ghosn’un Kaçışı Hollywood Film Olacak…

Bir zamanlar küresel otomobil endüstrisinin önde gelen ışığı olan Carlos Ghosn, Japonya mahkemesinde tutuklu kaldığı sürece 18.5 milyon dolar tazminat  ödeyerek ev hapsine izin aldı. 

Daha sonra evde parti vermek sureti ile bir gitar kutusunun içine saklanarak Japonya’nın ıssız bilinmeyen bir yerinden kalkan özel bir jet ile İstanbul’a getirildi. İstanbul’a Carlos Ghosn’ı kaçıran bir Amerikalı. Fakat Kim olduğu bilinmiyor…

Carlos Ghosn’nı kaçıranların ya da kaçmasına yardım edenlerin İstanbul’daki pilotlara göz dağı vererek Beyrut’a kaçması sağlandığı yönde basında internette haberler peş peşe çıktı.

Hatta en son 03.Temmuz.2020 itibarı ile olaya adı karışan MNG Kargo ve Hava yolları şirketi bir açıklama yaparak olayın kendi uçakları ile olmadığı ve kaçırılma olayı ile ilgili bir bilgiye sahip olmadıklarını olayın MNG hava yolları ile bir ilgisinin olmadığını ayrıca belirttiler.

03.Temmuz.2020 itibarı ile olaya adı karışan özel bir Türk jetine ait pilotlar ile tüm sanıklar çıkardıkları mahkemece serbest bırakıldılar.

Carlos Ghosn, pilot ile konuşurken;  “bu kaçışı bir film yapmak isteyen Hollywood yapımcılarından bana bahsetti” ifadesini pilot kullandı.