DS TECHEETAH Meksika’da İkinciliği ve Dördüncülüğü Elde Etti

15 Şubat tarihinde Meksika’da düzenlenen E-Prix yarışında şampiyon DS TECHEETAH takımı galibiyet serisini sürdürdü ve Antonio Felix Da Costa isimli Portekiz pilot üst üste ikinciliğini kazandı. Takım arkadaşı ve iki sefer şampiyonluk elde eden Jean-Éric Vergne, Foro Sol’da damalı bayrağın dalgalanmasıyla yarışı dördüncülükle bitirdi.

Mark Preston, DS TECHEETAH Takım Başkanı:

“Her iki pilot ve ekip bu hafta sonu yarışta harika bir iş çıkardı. Pilotlara daha iyi otomobiller sunmak için önümüzdeki yarışa kadar halletmemiz gereken konular var. Genel olarak güçlü bir ekibiz ve pistteki en hızlı iki pilot bizim takımımızda; sezon sonuna kadar da iyi puanlar alacağımıza inanıyor ve Marakeş’te sezonun ilk birinciliğini elde etmeyi umut ediyoruz”.

Xavier Mestelan Pinon, DS Performans Direktörü:

“Antonio üst üste ikincilik ve dördüncülük kazandı, elde ettiğimiz netice JEV takımı adına muhteşem bir performans ortaya koydu. Pilotlarımızın elde ettiği 30 puan ile şampiyonluk yarışında oyuna geri döndük. DS E-TENSE FE20 mükemmel bir iş çıkardı ve şampiyonluğun geri kalanı için umutlarımızı tazeledi. Şimdi elemeler için çalışmaya koyulursak yarışlardan galibiyetle ayrılabiliriz!”

Antonio Felix Da Costa, P2:

“Son derece olumlu bir yarış oldu. Fevkalade bir otomobilimiz olduğu için odaklanacağımız ana konulardan birisinin sıralama turları olacağını tahmin ediyorum. Şu ana kadar otomobilimizin kapasitesinden tamamen faydalanma fırsatım olmadı. Arka arkaya iki defa podyuma çıkmak çok güzel bir duygu, yine de kendimi olması gerekenden daha fazla zorladığımı düşünüyorum. Yarış hayli eğlenceliydi, takımımız da arka planda müthiş bir iş çıkarmanın yanında iyi de bir enerji yönetimi yaptı, bu sonuçtan çok memnunum. Bu sadece bir başlangıç. Her defasında takımımla beraber daha iyi hissediyorum ve önümüzdeki yarışlar için heyecanlıyım.”

Jean-Éric Vergne, P4:

“Pistte en fazla puanı toplayan takım olarak bizim adımıza güzel bir yarış oldu, sonuç olarak memnun edici bir neticeydi. İlerlemeye ve şampiyonlukta daha üst sıralara ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz.”