TEST: 2019 Hyundai Accent İnceleme…Hyundai Accent İyi Bir Araba mı?

Evet, Hyundai Accent iyi bir otomobil. Geniş ve çekici bir iç tasarıma, mevcut özelliklerin hoş bir ürün yelpazesine ve mükemmel bir öngörülebilir güvenilirlik derecesine sahiptir. Accent iyi bir yakıt ekonomisi elde eder ve iyi idare eder. 2019 Hyundai Accent, subcompact araba sıralamamızın zirvesine yaklaştı. Güzel bir iç mekana, mükemmel güvenlik puanlarına ve mükemmel bir öngörülen güvenilirlik derecesine sahip. 

Yukarıda listelenen tüm pozitiflere ek olarak, Accent güçlü güvenlik puanlarına sahiptir, ortalamanın altında bir başlangıç ​​fiyatı taşır ve iyi bir değer sağlar. 2019 Accent, 2018 model yılıyla başlayan bir neslin parçası. 2019 için kayda değer bir değişiklik yok.

Otomobil incelemelerimizi kişisel görüşlerimize dayandırmıyoruz. Bunun yerine, profesyonel test sürücülerinin bulgularını, puanladığımız her araca tam bir genel bakış sağlamak için güvenilirlik dereceleri ve güvenlik puanları gibi verilerle birleştiriyoruz.

Rakiplerinize baktığımızda, Toyota Corolla ayrıca kompakt bir otomobil. Hyundai Aksan’dan daha fazla özelliği var, ancak Hyundai aslında daha büyük bir gövdeye sahip ve iç kalite açısından karşılaştırılabilir. Corolla, Accent’ten çok daha fazla yakıt tasarruflu bir Eco modeli sunuyor, ancak bu ikisi performans açısından benzer. Burada doğru seçim, büyük ölçüde kişisel tercihinize bağlıdır.

Accent beş kişiyi iç kısımda barındırıyor. Koltuklar genel olarak rahattır, ancak deri döşeme ve elektrikli koltuklar gibi koltuk yükseltmeleri sunmuyor. İki adet LATCH araba koltuğu konektörü vardır. Sistem, Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsünden kullanım kolaylığı açısından ikinci en yüksek Kabul derecesini aldı. Accent, oldukça sade kabin tasarımına rağmen içeride iyi görünüyor. Çok fazla sert plastik var, ancak bazı rakiplerin aksine Accent’e ucuz bir his vermiyorlar.Accent’teki standart özellikler arasında Bluetooth, USB bağlantı noktası ve 5 inçlik dokunmatik ekranlı dört hoparlörlü ses sistemi sayılabilir. Kullanılabilir özellikler arasında sunroof, otomatik iklim kontrolü, iki ek USB portu, Hyundai Blue Link ve 7 inçlik dokunmatik ekran, uydu radyosu, Apple CarPlay ve Android Auto bulunan altı hoparlörlü bir ses sistemi bulunuyor. Accent, kompakt bir otomobil için bazı güzel teknik özellikler sunuyor (Apple CarPlay ve Android Auto, her sınıf rakibinde yok) ve bunları duyarlı bir dokunmatik ekran içeren kullanıcı dostu bir bilgi-eğlence sistemi üzerinden kontrol ediyor.Aksan Motor: Yeterli Güç
Accent’e güç veren 130 beygir gücündeki dört silindirli motor sizi havaya uçurmaz, ancak çoğu sürüş durumunda çalıştığını hissettirmez. Hızlanma tarafında biraz yavaş kaldığı kesin. Spor sedanı olmasa da, Accent araba sürmek için sıkıcı değil. Dolambaçlı yollarda oluşur ve yeteneklidir ve düz yol yüzeylerinde rahat bir sürüş sağlar. Günlük işe gidip gelmek için sağlam bir seçim.

Hyundai Accent Güvenilir midir?

2019 Accent, JD Power’dan beş üzerinde 4.5 arasında mükemmel bir tahmin edilen güvenilirlik derecesi kazanmıştır. 

Aksan Çarpışma Testi Sonuçları

Accent, Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü tarafından 2019 En İyi Güvenlik Seçiminden başarılı olarak seçildi. Altı çarpışma testinden beşinde en yüksek Good ve yolcu tarafında küçük ön çarpışma testinde ikinci en yüksek Kabul edilebilir derecesini aldı. Sınırlı trim modelleri, farların öndeki yolu aydınlatması için ikinci en yüksek Kabul Edilebilir derecesini alırken, SE ve SEL kırpmaları en düşük Kötü derecesini aldı. IIHS, Accent’e önden çarpmayı önleme konusunda Üstün puanları verdi. 

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, Accent’e beş yıldızdan 4’ünü genel güvenlik derecesini verdi. Önden çarpmada, yandan çarpmada ve devirme testlerinde dört yıldız aldı.

Yakıt ekonomisi için uygun bir araç. 

Frenleme

Accent da iyi çalışıyor, fakat Ford Fiesta rakipleri kadar çevik değil.

Şehir içi yakıt tüketimi (l/100km)   7.6
Şehir dışı yakıt tüketimi (l/100km) 4.8
Birleşik yakıt tüketimi (l/100km)    5.9
CO2 emisyonu (g/km) 136
Yakıt deposu kapasitesi (l) 43

Bagaj Hacmi (l)465 L

1.6 MPI 6 İleri Düz Style (Benzinli) Tavsiye Edilen Nakit ve Hurda İndirimli Satış Fiyatı 100.368 TL

2019 Model Yıl Tavsiye Edilen Liste Fiyatı Tavsiye Edilen Nakit İndirimli Satış Fiyatı Tavsiye Edilen Nakit ve Hurda İndirimli Satış Fiyatı
1.6 MPI 6 İleri Düz Style (Benzinli) 129.300 TL 115.368 TL 100.368 TL
1.6 MPI 6 İleri Otomatik Style Plus (Benzinli) 143.750 TL 140.750 TL 128.750 TL
1.6 MPI 6 İleri Otomatik Elite (Benzinli) 155.960 TL 148.960 TL 136.960 TL
1.6 MPI 6 İleri Otomatik Elite Plus (Benzinli) 170.400 TL 163.400 TL 151.400 TL