Yeni Land Rover Defender ile 1.2 Milyon km Test Sürüşü…

2020’de piyasaya sürülecek olan Yeni Land Rover Defender prototip filosu tam 1.2 milyon km yol kat etti…Yeni Land Rover Defender, Kenya’da ki Borana Koruma Bölgesi’nde Hayatı Koruma çalışmalarında malzeme çekmek için zorlu doğa koşullarında kullanıldı. Land Rover Defender’ın Kenya’da bulunan saha testlerinin son aşamalarına gelindiği bilgisi verildi. Prototip araç Kenya’da ağır yükleri taşıyacak, en uç noktalara gidecek ve binlerce km test edilecek. Daha sonra Land Rover mühendisleri test filosunu çölün 50 derecelik sıcaklığına ve Kuzey kutbunda -40 derece altında test ederken, Colorado’daki Rocky Dağları’nın 10.000 fit yüksekliğine kadar uzanan bir macera. Almanya’daki Nürburgring pistinde, İngiltere’nin çamurlu yollarında,Utah’taki Moab kayalık parkurları ve Dubai’nin kum tepelerinde 4×4 test edildi…

Yeni Land Rover Defender, Kenya’da ki Borana Koruma Bölgesi’nde

Yeni Land Rover Defender, ürün mühendisi NICK ROGERS, Şimdiye kadar yapılmış en zor ve en yetenekli Defender olması için tüm iklim şartlarında ve tüm yollarda LandRover’ı 1.2 milyon km kadar kullandık. Mühendislerimiz Land Rover Defender’ın gelişmesi için son test aşamalarına giriyor. Özellikle, Kenya’daki Borana Conservancy’deki Tusk ile yapılan operasyonlarda Defender’ın testi geçmesi için mükemmel bir fırsat olarak görüyorum.

Yeni Land Rover Defender, İngiltere Gaydon’da tasarlandı ve geliştirildi. Yeni Defender’ın üretiminin asıl evi ise Land Rover’a ait Slovakya’nın Nitra kentinde açılan yeni üretim tesisinde olacak. Yeni Land Rover Defender, bilinenin aksine yeni model konfor, güvenlik ve lüksü içerecek. Jaguar Land Rover Avustralya patronu Mark Cameron , “şimdiye kadar üretilen en yetenekli Land Rover modeli” olacak yeni Defender, Eylül ayında düzenlenecek Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak ve 2020 yılının başlarında piyasaya sürülecek” dedi. Yeni Defender pek çok donanım seçeneği ile farklı seçenekler ile müşterilere sunulabilecek. Markanın iletişim sorumlusu Tim Krieger ise 6 aydan daha kısa zaman içinde Land Rover Defender’ın bizleri beklediği bilgisini işaret etti. Alıcıları ise 2020 yılını beklemek zorunda kalacak.

yeni defender 2020