Peugeot JLR raporundan sonra anlaşmalara açık olduğunu gösteriyor…

Peugeot JLR raporundan sonra anlaşmalara açıklık olduğunu gösteriyor

Londra – PSA Group Perşembe günü, Fransız otomobil üreticisinin hisseleri kısa bir süre sonra Tata Motors ile İngiltere merkezli Jaguar Land Rover’ı devralmak için Tata Motors ile yaptığı ileri görüşmelerde bulunduğunu belirten bir rapora değineceğini söyledi.

Peugeot, İngiliz haber ajansı The Press Association tarafından bir anlaşmanın tamamlandığına dair bir rapor hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Tata, maliyet tasarrufunu açıklayan dahili bir “satış sonrası entegrasyon belgesine” atıfta bulunan kaynakları gösteren raporu reddetti.

JLR’nin yüzde 100’üne sahip olan Hintli otomobil üreticisinin sözcüsü, “Politika konusu olarak, medya spekülasyonları hakkında yorum yapmıyoruz, ancak bu söylentilere hiçbir gerçek olmadığını doğrulayabiliriz” dedi.

PA raporunun yayınlanmasından sonra, PSA hisseleri, Tata’nın ifadesini yayınladıktan sonra düştü ve 1431 GMT’ye göre yüzde 2,85 oranında değer kaybetti.

Paris merkezli sözcüsü Alain Le Gouguec, “Prensip olarak PSA Grubu ve hissedarları için uzun vadeli değer yaratabilecek fırsatlara açığız” dedi.

Tata, 31 Aralık’ta sona eren üçüncü çeyrek mali yılında 4 milyar dolar zarar açıkladı.