ABD, beklenmedik frenlemede 675.000 Nissan SUV

WASHINGTON – ABD oto güvenlik ajansı, 675.000 2017-2018 Nissan Motor Co Ltd Rogue araçlarında olası istenmeyen fren raporlarını araştırıyor. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), Oto Güvenlik Merkezi tarafından yapılan bir talebe cevaben kusur dilekçe incelemesi açtığını söyledi. Ajans, araç yolunda belirgin bir engel bulunmayan araçların otomatik acil durum fren sistemi raporlarına bakacak. Nissan, sorunu kapsamlı bir şekilde araştırdığını ve NHTSA ile Kanadalı mevkidaşı Transport Canada ile yaptığı görüşmelerin ardından ABD ve Kanada’daki etkilenen tüm Rogue araç müşterilerini bir yazılım güncellemesinden haberdar ettiğini söyledi.

The logo for Nissan is displayed at the Chicago Auto Show at McCormick Place in Chicago on February 9, 2011. UPI/Brian Kersey

Nissan, “Her zaman olduğu gibi, NHTSA ve Transport Canada ile tüm ürün güvenliği konularında işbirliği içinde çalışmaya devam edecek” dedi.

Nissan, 2015’ten bu yana satılan Nissan ve Infiniti araçlarını kapsayan Kaliforniya’daki ABD Bölge Mahkemesi’nde istenmeyen frenleme konularında dava açıldı. Dava, bir hatanın frenleri tetikleyebileceğini ve araçların “aniden yavaşlamasına ya da tamamen durmasına neden olabileceğini” söyledi. trafiğin ortasında. ”

David Shepardson’ın Raporları; Umut Özgür Sunay