Özgür Sunay – Lotus Exige 350 Sport Test…

Konu safkan spor otomobillerin dizayn ve üretimine gelince diğer hiçbir marka daha iyi bir geçmişe sahip olduğunu iddia edemez, son 70 yılda, Lotus kurucusu Colin Chapman’ın değerlerine sadık kalmıştır. Onun hassas mühendislik ve otomotiv yenilikçiliğini uygulamak, ama son teknoloji ve gelimiş materyalleri kullanarak, bütün Lotus’ların güçlü ama aynı zamanda hafif ve sürüşünün muhteşem olmasını sağlamıştır. Ana akım firmaları takip etmeyi umursamayan, Lotus’un alışılmadık yaklaşımı ve odağı, markanın arabaları gibi çevik, hızlı ve duyarlı olmasını sağlamıştır.

Group Lotus CEO’su Jean-Marc Gales firmanın mühendisliğe olan yaklaşımını en büyük gücü olarak görmektedir. “Biz diğer otomobil üreticilerini takip etmek konusunda kaygılı değiliz. İnovasyon yeni bir yaklaşım ile gelir ve biz bakmayı bırakmıyoruz. Colin Chapman’ın ünlü sözünde değindiği gibi ‘güç eklemek sizi düzlüklerde hızlandırır, ağırlık çıkarmak sizi heryerde daha hızlı yapar’ ve bu düşünce bizim DNA’mızın bir parçası halin geldi.

Her Lotus Firmann müendisliğe olan adanmışlığından, iyimserliğinden ve dizayn ve üetim sürecinin her aşamasındaki arıtmasından yararlanmaktadır.

Her Lotus Otomobili el üretimidir ve Hetel Norfolk’daki ünlü fabrikadan sadece yılda 2000 araç ayrılmaktadır. Mirası ile çok gurur duyan Lotus, Britanya ustalığını, üstün dizayn ile birleştirerek müşterilerine benzersiz bir tecrübe sağlamaktadır. En nihayetinde, bir Lotus’u anlamanın en iyi yolu onu kullanmaktır. Ancak ondan sonra Lotus’u dünyanın en iyi otomobil markalarından birisi yapan odaklanmayı ve hassasiyeti gerçekten anlayabilirsiniz.