Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir Oldu

KalDer’in Yeni Yönetim Kurulu; Kamu, Özel Sektör, Akademi Dünyası, KOBİ ile Sivil Toplum Kuruluşları’nın kaliteye gönül vermiş ve deneyimli temsilcilerinden oluşuyor.

Gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı ile Görgün Özdemir KalDer’in Yeni Yönetim Kurulu Başkanı olurken, Yılmaz Bayraktar ve Süreyya Olam Başkan Yardımcısı, Barış Arat ise Sayman olarak belirlendi. Yönetim Kurulu Üyelikleri ise; Ali Erman Aytaç, Alpöge Başar Çamlıbel, Anıl Yılmaz, Aydın Kuzualtı, Aylin Tülay Özden, Aynur Çiftçi, A. Burak Erdinç, Barış Arat, Bülent Özdoğan, Cem Haydar Bektaş, Ender Horata, Erdal Elbay, M. Fahir Altan, Mehmet Emin Direkçi, Mehmet Sadık Eser, Muhsin Çömden, Nazmi Karyağdı, Sami Arıcan, Tuba Canvar Kahveci’den oluştu.

Daha önce iki dönem KalDer Yönetim Kurulu’nda görev almış ve kalite ödül sürecinde bu modeli uygulamış ödüllü bir kuruluşun yöneticisi olan Yeni Başkan Görgün Özdemir, üstlendiği bu yeni ve onurlu görevden ötürü çok mutlu olduğunu belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü;

“KalDer, “Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak” misyonuyla “Mükemmellik” ve “Kalite” yolculuğunu tüm paydaşların katkıları ile sürdürmeye devam edecektir. Türkiye Kalite Derneği KalDer’in ülkenin kalkınma sürecinde çok önemli bir işlevi var ve bu işlevi Özel Sektör, Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşu ayırt etmeksizin çeyrek asrı aşkın süredir sürdürüyor.”

“Yeni Yönetim Kurulu olarak Türkiye’nin Kalder’i sloganıyla yola çıktık. KalDer, çağdaş ve rekabetçi bir yönetim modelini topluma sunan “profesyonel gönüllü” bir sivil toplum kuruluşudur. Türkiye’nin dört bir yanındaki şube ve temsilciliklerimiz ile “Mükemmellik Kültürü”nün ülkemizin her noktasındaki kurum ve kişilere, sürdürülebilir şekilde yayılımını sağlamayı hedefliyoruz.”

Özdemir, KalDer’in başarılı kuruluş ve rol modeller yaratarak, yalnız Türkiye’de değil, Avrupa’da da ödüller kazanan işletmeler zinciri oluşturduğunu söylerken, bu yapıyı bugüne kadar özveri ile yürüten bundan önceki tüm yönetimlere çok değerli katkıları için teşekkür etti. Yeni seçilen Yönetim Kurulu’nun da dünyada yaşanan hızlı değişimin ülkemizdeki öncüsü olmak için tüm paydaşlarla birlik ve beraberlik içinde özenle çalışacağını belirtti. Tüm üyelerine hizmet götürmek üzere kaliteye gönül vermiş deneyimli bir yönetim kadrosu ile görve geldiklerini hatırlatan Yeni Başkan;

“Kalite hepimizin odağı olmalıdır. Yalnız işimize değil yaşamımıza da kalite katmalıyız. KalDer, 2030 vizyonumuz olan “Ülkemizde sürdürülebilir iş ve yaşam kalitesine yön gösteren, dönüşüme liderlik eden bir sivil toplum kuruluşu olma” yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.” dedi.

Başkan Özdemir, KalDer’in Türkiye’nin gelişmiş ülkeler seviyesine erişme çabasında; inovasyon, dijital dönüşüm ve sanayi 4.0 ile paralellik içinde olmamız gerekliliğine işaret ederek, stratejilerimizi güncel tutmamızın kaçınılmaz olduğunun altını çizdi.

Görgün Özdemir Kimdir?

Koç Topluluğu’nda 30 yılı aşkın süredir görev yapmakta olan Görgün Özdemir, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde aynı fakültede yüksek lisansını tamamlamıştır. İş hayatına Koç Holding’de adım atan Özdemir, 8 yıl Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmış olduğu Otokoç Otomotiv’de 10 yıldır Genel Müdürlük görevini yürütmektedir. Bu görev boyunca, United Nations Global Compact ve Women Empowerment Principles WEPS platformlarının destekçisi olmuştur. Türkiye Kalite Derneği KalDer ve Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği OYDER’in Yönetim Kurulu’nda da görev almıştır. Türkiye Fotoğrafçılık Vakfı Kurucu Üyesi olan Özdemir, halen İstanbul Ticaret Odası İTO Meclis Üyesi ve İTO Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi Mütevelli Heyeti Üyesi’dir.

GÖRGÜN ÖZDEMİR

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

OTOKOÇ OTOMOTİV GENEL MÜDÜRÜ

 

YILMAZ BAYRAKTAR

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

YÖNETİM DANIŞMANI

 

SÜREYYA OLAM

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

BSH TÜRKİYE / PİŞİRİCİ ÜRÜN GRUBU BAŞKAN YARDIMCISI

 

BARIŞ ARAT

YÖNETİM KURULU SAYMAN ÜYE

BARAT ENDÜSTRİYEL PLASTİK MÜHENDİSLİĞİ LTD. ŞTİ. GENEL MÜDÜRÜ

 

ANIL YILMAZ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI – YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / GENEL MÜDÜR

 

  1. BURAK ERDİNÇ

TŞOF ÇOCUK HEKİMİ

 

ERDAL ELBAY

AKYAPAK A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ / KalDer BURSA YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

MUHSİN ÇÖMDEN

  1. OETKER GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ

 

NAZMİ KARYAĞDI

YENİ EKONOMİ DANIŞMANLIK A.Ş. KURUCU ORTAĞI / YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR / KalDer ANKARA YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

SAMİ ARICAN

KALE OTO RADYOTÖR KALİTE MÜDÜRÜ

 

  1. ÖĞR. ÜYESİ TUBA CANVAR KAHVECİ

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ KALİTE GELİŞTİRME KOORDİNATÖRÜ

 

YEDEK ÜYELER

 

AYDIN KUZALTI

TEKA GENEL MÜDÜRÜ

 

ENDER HORATA

TARSUS BELEDİYESİ KALİTE MÜDÜRÜ

 

BÜLENT ÖZDOĞAN

DİŞ HEKİMİ / KalDer ESKİŞEHİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

AYNUR ÇİFTÇİ

MATRİS AMBALAJ SÜREÇ YÖNETİMİ A.Ş. KURUMSAL KAYNAK GELİŞTİRME DİREKTÖRÜ FİNANS / İK / IT

 

AYLİN TÜLAY ÖZDEN

DORUK OTOMASYON VE YAZILIM SAN. TİC. A.Ş. ULUSLARARASI GENİŞLEMEDEN SORUMLU

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

 

MEHMET EMİN DİREKÇİ

MENDİREK GENEL MÜDÜRÜ

 

ALİ ERMAN AYTAÇ

LİMAK ULUDAĞ ELEKTRİK A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ

 

CEM HAYDAR BEKTAŞ

SERVODATA BİLİŞİM A.Ş.  KURUCU/GENEL MÜDÜR

 

  1. FAHİR ALTAN

SDT UZAY & SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 

MEHMET SADIK ESER

TÜPRAŞ KALİTE SİSTEMLERİ MÜDÜRÜ

 

ALPÖGE BAŞAR ÇAMLIBEL

OPSAN A.Ş. TOPLAM KALİTE DİREKTÖRÜ

 

DENETLEME KURULU 

ASİL ÜYELER

MEHMET SELAM

DENETİM KURULU BAŞKANI

TREDİN OTO DONANIM GENEL MÜDÜRÜ

HAKAN YAŞDAL

TÜRK TELEKOM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İNSAN KAYNAKLARI İÇ İLETİŞİM MÜDÜRÜ

KÂZIM SAVER

SERBEST REHBER / EĞİTMEN / DANIŞMAN

YEDEK ÜYELER

TAMER TOK

YÜNSA İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRÜ

NAFİDE KARAKUŞ

BEDAŞ BOĞAZİÇİ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ YÖNETİCİSİ

ÖZGENÇ ŞENGÜN

ARAS KARGO ORGANİZASYONEL GELİŞİM MÜDÜRÜ