15 Temmuz İçin Marşa BasacaklarKısa adı DOSOD olan Düzce Offroad ve Otomobil Sporları Derneği tarafından organize edilen 2017 Türkiye Trial Şampiyonası 3. yarışı 15-16 Temmuz 2017 tarihlerinde Düzce’de, Kaynaşlı motorsporları kompleksinde koşulacak. 2 araç ve 4 sporcudan oluşan takımlar halinde yapılan farklı bir offroad formatı trialin Düzce ayağpına, 10 takım, 20 araç ve 40 sporcu katılımı bekleniyor.


DOSOD Başkanı İsmail Aydın; organizasyon öncesinde yaptığı açıklamada, 15 Temmuz’da yaşanan hain kalkışmanın unutulmaması için bu yıl yapılacak yarışa 15 Temmuz ile ilgili isimleri verdiklerini söyledi. Aydın; “Geçtiğimiz sezon bu tarihlerde yarışımız olacaktı ancak, istemediğimiz olaylar neticesinde o hain kalkışma nedeniyle yapılamamıştı. Bu sene yine aynı tarihte demokrasiye destek olmak amacıyla Fethi Sekin ve Ömer Halis Demir isimli etaplarımızla organizasyonumuzu gerçekleştiriyoruz. Tüm offroad sevenleri ve Düzcelileri yarışımza Kaynaşlı’ya davet ediyoruz” dedi.

 

Karting İstanbul’a Dönüyor

2017 Türkiye Karting Şampiyonası, 15-16 Temmuz tarihlerinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED tarafından İstanbul’da düzenlenecek 3.ayak yarışları ile devam ediyor… 10 yıllık bir aranın ardından yeni açılan Tuzla Karting Park’ta düzenlenecek olan yarışa 4 ayrı kategoride 30 kadar sporcunun katılımı bekleniyor. 

1500025636_IstanbulKaritng_TuzlaPark

15 Temmuz Cumartesi günü sıralama turları ve ilk yarışların ardından, 16 Temmuz Pazar günü saat 11.00’den itibaren devam edecek organizasyon, saat 16.15’te ödül töreni ile son bulacak. Tuzla Aydınlı’da Tuzla Şelale Park içerisinde yer alan Tuzla Karting Park’taki yarışlar her iki gün de ücretsiz olarak izlenebilecek…